DIY

Kartki Świąteczne DIY + kartki do druku

Grudzień rządzi się własnymi prawami jeżeli chodzi o tematykę wpisów na bloga. Pełno pomysłów na świąteczne dekoracje, wypieki i magiczny czas to elementy o których można pisać grube książki. Tym razem kolej na świąteczne kartki DIY, bo czas na ich wysłanie powoli się kończy. W sklepach możecie znaleźć pełno różnorodnych kartek zarówno tych prostych jak i bardziej ozdobnych z dodatkowymi funkcjami jak melodyjka w tle. Dobrym pomysłem jest także wykonanie takich kartek samemu lub razem z rodzinką, bo najważniejsza jest intencja i pamięć o bliskich a nie idealnie wykonana kartka. To jest także świetna zabawa dla Waszych dzieci. Mogą wykazać się swoją kreatywnością i rozwijać umiejętności plastyczne.

Kartki świąteczne DIY – własnoręczne

Na Pintereście, Instagramie i ogólnie w internecie możecie znaleźć tysiące kartek świątecznych, które możecie wykonać sami w domu. Niektóre są dość wymagające, ale inne wykonacie bez problemu. Wystarczy kilka elementów jak kartki, ołówki, nożyczki, cienkopisy, włóczka, guziki, koraliki i wiele innych. Ja pokusiłam się na wykonanie trzech kartek bardzo prostych i mało wymagających.

Pierwsza z nich do wykonania razem z dziećmi. Wystarczy włóczka, klej, koraliki i guzik. Z włóczki tworzycie kształt głowy renifera, guzik przeszywacie w miejscu jego nosa. Oczy wykonałam po prostu cienkopisem, a dodatkiem do całości były koraliki umieszczone na porożu. Wystarczy dopisać Wesołych Świąt i gotowe!

Druga kartka świąteczna DIY to kolejny przykład wykorzystania włóczki lub ozdobnej nitki. Tym razem podkradłam mamie kordonek w odcieniu bieli i beżu ze złotem (ona wykorzystuje go do szydełkowych bombek). Na kartce narysowałam miejsca gdzie będę przeszywać nitkę wraz z nawleczonymi koralikami. Możecie wykonać różne wzory, a ja postawiłam na choinkę.

Ostatnia kartka jest chyba najprostszą do wykonania. Wystarczy kartka w jasnym kolorze, klej i kawałek gałązki od iglaka – może być tuja jak w moim przypadku lub jodła czy świerk. Przyklejacie gałązkę do kartki i gotowe. Jest to bardzo prosta i naturalna wersja kartki.

Kartki świąteczne DIY – do druku

Jeżeli nie do końca pasują Wam ręcznie robione kartki świąteczne to możecie wykonać je w wersji komputerowej. Wystarczy program i trochę zdolności graficznych a możecie wyczarować mniej lub bardziej ozdobne kartki. Ja postawiłam na prostotę i jeżeli Wam się podobają to kartki możecie pobrać klikając poniżej.

Jeżeli macie chwilę czasu w przedświątecznym szale zakupów i przygotowań to możecie wykonać takie kartki sami. Nawet jeśli nie będą idealne to pokazują, że poświęciliście swój czas i chęci na przygotowanie ich, a nie po prostu kupili pierwszą lepszą kartkę w markecie.

Kto za Was lub czy Wasze dzieci wykonują takie kartki świąteczne ręka w górę!

Ps. W tematyce świątecznej zapraszam na wpis o świątecznym wieńcu DIY.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *