DIY

Świąteczny flower box – jak wykonać, czyli proste DIY.

W tamtym roku na blogu pokazywałam Wam jak wykonać samemu świąteczny wieniec na drzwi. Dodatkowo możecie zobaczyć pomysły na pakowanie prezentów i świąteczne kartki, które także się tutaj pojawiły w zeszłorocznych przygotowaniach świątecznych. Dziś przychodzę do Was z inna ozdobą, która może zagościć na Waszych stołach. Świąteczny flower box to wyjątkowa ozdoba, którą każdy z Was jest w stanie wykonać. Ostatnimi czasy coraz więcej flower box’ów stanowi świetny prezent w wielu przypadkach. Może być to box ze słodyczami, winem czy po prostu z samymi kwiatami żywymi lub sztucznymi. Dziś pokażę Wam jak wykonać świąteczny flower box.

świąteczny flower box
Świąteczny flower box – co potrzeba?

Oczywiście podstawowym elementem takiego box’a będzie pudełko ozdobne oraz gąbka florystyczna. Ja swoje zamszowe, czerwone pudełko kupiłam na allegro, za 3 sztuki (różne wielkości) zapłaciłam około 50 zł. Gąbkę florystyczną możecie kupić w każdej kwiaciarni, a jej koszt to około 3-4 zł. Ważne, jeżeli będziecie wykonywać takiego box’a z żywych roślinek to warto kupić gąbkę, która zatrzyma wodę. Jeżeli skorzystacie ze sztucznych ozdób to wystarczy Wam zwykła gąbka. Oprócz pudełka i gąbki przyda się sekator, drucik i oczywiście ozdoby i gałązki.

świąteczny flower box
Naturalne dodatki

Główną część flower box’a stanowić będą żywe gałązki świerka. Oprócz tego znajdą się tam kwiaty bawełny, bombki, suszone plastry pomarańczy (które każdy może sam wysuszyć) oraz ozdobne, czerwone gałązki. Tutaj możecie tak na prawdę dodać wszystko. Wasz świąteczny flower box może składać się dodatkowo z orzechów, szyszek, pierniczków czy innych ozdób jakie znajdą się pod Waszą ręką. Ja postawiłam na prostotę. Pierniczków nie mam, bo ten box wykonałam na imieniny mojej mamy (4 grudnia), a zaczyn na pierniczki jeszcze musi swoje odstać! 🙂

świąteczny flower box
Jak wykonać świąteczny flower box?
  1. Do pudełka musicie włożyć kawałek celofanu tak, aby woda z gąbki nie zmoczyła box’a. Ja akurat w swoich pudełkach miałam już włożone plastikowe wkłady więc ten punkt mogłam pominąć.
  2. Następnie wkładamy namoczoną gąbkę do pudełka. Aby namoczyć gąbkę musicie ją włożyć na chwilę do miski z wodą, a po chwili sama w pełni się zamoczy i napełni wodą. Gąbka nie musi idealnie pasować, ważne aby wypełniała większą część pudełka i nie wystawała ponad nie.
  3. Teraz już czas na Waszą inwencję twórczą. Najlepiej zacząć od wkładania gałązek iglastej roślinki – możecie tutaj użyć świerka, jodły lub sosny.
  4. A teraz czas na ozdoby. Tutaj możecie zaszaleć lub zrobić to w wersji delikatnej. Wszystkie ozdoby mocowałam na cienkim druciki. Bombki nie do końca chciały ze mną współpracować, ale nie wyszło najgorzej.
  5. Dodatkowo gotowego już flower box’a możecie ozdobić lampkami, wystarczy kupić krótkie lampki na baterię i dodatkowo ozdobić pudełko.
  6. Gotowe! Świąteczny flower box może zdobić Wasze mieszkanie.
Podsumowanie

Jak widzicie wykonanie takiej ozdoby na święta zarówno do swojego domu jak i w prezencie dla bliskich nie stanowi dużego problemu. Jest to także świetny pomysł, aby zaangażować w to dzieci i wspólnie przygotować taką ozdobę. Świąteczny flower box sprawdzi się świetnie na stole, oknie czy kominku. Dajcie znać czy Wam się podoba!

świąteczny flower box
Kto z Was lubi wykonywać własnoręczne ozdoby? Co w tym roku planujecie wykonać?

Jeden Komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *