DIY

Świąteczny wieniec DIY

Dziś 1 grudnia więc coraz większymi krokami zbliżają się święta, a w sklepach coraz więcej świątecznego klimatu. W mieszkaniu zapach pieczonych pierniczków, które nie wiem czy wytrwają do świąt, pełno mandarynek i wiszące lampki na ścianie. U nas w domu stawiamy na prostotę jeżeli chodzi o wystrój wnętrz – choinka, dodatkowe lampki i kilka świeczek oraz własnoręcznie wykonana serweta przez moją mamę w zupełności wystarczą. W tym roku postanowiłam wykonać świąteczny wieniec, który dodatkowo ozdobi wejście do domu.

świąteczny wieniec DIY
Świąteczny wieniec DIY

Aby wykonać świąteczny wieniec nie potrzebujecie wiele elementów. Wystarczy coś na czym będziecie mogli zaczepić kilka gałązek i innych ozdób. Może to być tak jak w moim przypadku – gałązki leszczyny zwinięte w okrąg, ale także metalowe lub słomiane koło. Dodatkowo drucik, żywe gałązki np jodły, świerka, tui czy jemioły. Oprócz tego możecie dodać ozdoby, które Wam się najbardziej podobają – bombki, lampki, suszone pomarańcze, orzechy i inne – wszystko zależy od Waszego gustu i wizji artystycznej. Ja postawiłam na bardzo proste rozwiązanie, czyli kilka gałązek jodły i tui oraz kilka bombek. Mogłabym dodać trochę sztucznego śniegu dla lepszego efektu, ale niestety go nie kupiłam 🙂

Jeżeli nie jesteście artystami lub wykonanie takiej ozdoby jest ponad Wasze siły zawsze możecie kupić taką ozdobę. Ja stawiałabym to jako ostatnią opcję, bo zawsze lepiej wykonać taką ozdobę samemu nawet jeśli nie będzie przypominała tych z Pinteresta. Jeżeli macie dzieci to jest to świetna okazja do spędzenia wspólnie i kreatywnie czasu. Jeżeli kompletnie nie czujecie się artystą, a chcielibyście przyozdobić swoje drzwi na zbliżające się święta to możecie skorzystać z warsztatów. Często pracownie florystyczne oferują warsztaty z wykonywania takich wieńców, więc może warto sprawdzić w swoim mieście czy któraś z kwiaciarni oferuje taką opcję. Oprócz wszystkich możliwych materiałów do wykonania ozdoby, towarzyszyć i wspierać będzie Was doświadczona osoba, która pozwoli Wam stworzyć Wasz własny, piękny świąteczny wieniec.

Podobają Wam się takie ozdoby? Wieszacie wieniec świąteczny na swoich drzwiach? Robicie je sami czy kupujecie?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *