Książki

Na czytniku – dramaty psychologiczne B.A. Paris

W marcu miałam szansę przeczytać trzy pozycje jednej autorki. Większość książek, które trafiają w moje ręce to kryminały, dramaty psychologiczne, czasem romanse. Dzisiaj trzy książki jednej autorki – B. A. Paris, które mogę polecić. Pierwsza z nich – Za zamkniętymi drzwiami, druga – Na skraju załamania, trzecia – Pozwól mi wrócić. Każdą z nich czytałam maksymalnie 2-3 dni, opowiadają różne historie więc nie musicie czytać ich w takiej samej kolejności.

dramaty psychologiczne B.A. Paris

Za zamkniętymi drzwiami

Powieść jest debiutem autorki i jak dla mnie świetnie sobie poradziła. Pozycja która czyta się sama, bardzo szybko i płynnie. Napisana prostym językiem, bez głębszej analizy bohaterów. Mimo to posiada to coś, co wciąga i nie można się od niej oderwać. Fabuła prowadzona jako przeplatanka „kiedyś” i „teraz”, a z rozdziału na rozdział odkrywamy kolejne szczegóły. Kończąc rozdział „teraz” momentalnie chcesz czytać dalej, z pominięciem „kiedyś”, aby jak najszybciej dotrzeć do rozwiązania mrocznej tajemnicy. Mimo prowadzenia w ten sposób powieści nie jest ona skomplikowana. Mała liczba wątków powoduje, że historia jest lekka i przejrzysta.

Cała fabuła kręci się wokół małżeństwa Grace i Jacka w idealnym domu. Mąż i żona, doskonała para, która przed wszystkimi, za zamkniętymi drzwiami, ukrywa tajemnicę. Jaką? Nie chcę więcej się rozpisywać, żeby nie zdradzać żadnych szczegółów. Przeczytajcie koniecznie! Ta debiutancka część chyba najbardziej mi się spodobała.

dramaty psychologiczne B.A. Paris

Na skraju załamania

Książka opowiada o nauczycielce – Cass Anderson, gdzie podczas jednej nocy, jej życia zamienia się w koszmar. Wracając do domu, w leśnej zatoczce zauważa kobietę siedzącą w samochodzie. W obawie o własne bezpieczeństwo, odjeżdża i jej nie pomaga. Kolejnego dnia dowiaduje się o morderstwie w lesie. Od tej pory Cass popada w depresję, ktoś nęka ją głuchymi telefonami, dom na uboczu lasu staje się jej więzieniem, a w pobliżu może być jeszcze morderca. Cass zapomina o wielu rzeczach co doprowadza ją na skraj załamania. Przy sobie ma kochającego męża i wierną przyjaciółkę. Czy jej koszmar się skończy? Przeczytajcie 🙂

Po przeczytaniu debiutu B.A. Paris, o którym pisałam wyżej, z miłą chęcią skusiłam się na kolejną powieść autorki. Sama książka jest trochę powieleniem tej poprzedniej, ale aż tak bardzo to nie przeszkadza. Główna bohaterka z czasem staje się nieznośna i myślisz, że masz po prostu dość jej podejścia do całej sytuacji.

Autorka świetnie wprowadza nas w niepokój i niepewność. Powiem szczerze, że dość szybko domyśliłam się kto odpowiada za jej szaleństwo. Mimo to, gdy odkrywamy całą prawdę i co tak naprawdę się wydarzyło, poczułam zaskoczenie. Książka warta przeczytania.

Pozwól mi wrócić

„Fin i Layla, wyjeżdżają na wakacje do Francji. Są młodzi i zakochani i wydawać by się mogło, że cały świat stoi przed nimi otworem. Gdy po drodze zatrzymują się w nocy na parkingu, wszystko się zmienia. Po powrocie z toalety Fin orientuje się, że jego dziewczyny nigdzie nie ma.”

Kolejna, już trzecia książka autorki o podobnej tematyce, podobnie prowadzona, lekka i szybka do przeczytania. Ta część chyba najmniej mi się spodobała. Początek mnie wciągnął i to bardzo, natomiast na sam koniec poczułam rozczarowanie. Mimo to polecam Wam przeczytać żebyście sami mogli ocenić zakończenie.

Lubicie dramaty psychologiczne? Co ostatnio przeczytaliście?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *