Lifestyle

Jak czyścić Air Maxy, czy inne buty sportowe z siateczką.

W mojej szafie w przypadku butów gości dość sporo tych sportowych. Lubię wygodę a różnorodność sneakersów jest tak duża, że jest w czym wybierać. W przypadku ciemnych butów, zabrudzenia nie zawsze są widoczne, a sprawa czyszczenia jest dość prosta, wystarczy mokra ściereczka i gotowe. Natomiast przy białych butach, niestety brud widać o wiele szybciej, a czyszczenie nie zawsze jest łatwe. W swojej szafie mam 3 pary białych butów, dwie pary Conversów i jedną -Air Maxy. To te ostatnie sprawiają najwięcej kłopotów, szczególnie przez to, że mają siateczkę. Jak czyścić Air Maxy? Czytajcie dalej! 🙂

Skąd pomysł?

Post w sumie wyszedł przypadkowo, nie miałam zamiaru nic na ten temat pisać. Skąd pomysł? Któregoś dnia postanowiłam w końcu zabrać się za wyczyszczenie Air Maxów, które wyciągnęłam ze strychu na sezon wiosenny. Pamiętam, że Air Maxy zakładałam tylko w idealna pogodę, tak żeby ich nie ubrudzić. Przyszedł czas i na nie i zaczęły pojawiać się pierwsze plamy. Do tej pory przecierałam je mokrą ściereczką, ewentualnie bardziej skupiałam się na bokach podeszwy – tam były zawsze najbrudniejsze. W internecie często szukałam informacji jak czyścić Air Maxy i można było znaleźć tam kilka rożnych sposobów. Zawsze kusiło mnie wrzucenie ich do pralki, tak jak w przypadku Conversów, którym nic się nie dzieje i piorę je nawet 2 razy do roku. Mimo to zawsze się bałam, że Air Maxy się zniekształcą albo po prostu coś się z nimi stanie, a tanie niestety nie były.

jak czyścić air maxy
Jak czyścić Air Maxy?

Nie potrzebne będzie wiele produktów. Ja użyłam jedynie sody oczyszczonej, wody, gąbeczki i ściereczki. Dodatkowo trochę proszku do białego prania i wody do umycia sznurówek.

Sodę wraz z wodą wymieszałam w misce, tak aby powstała papka – niezbyt gęsta. Nakładałam ją głównie na siateczkę, za pomocą gąbki i lekko przecierałam do momentu wyczyszczenia plam. Po przetarciu pozostałej części buta, całość czyściłam wilgotną ściereczką. Nie wierzyłam za bardzo w ten sposób, ale po wyschnięciu butów byłam mocno zdziwiona. Zapewne nie przyłożyłam się idealnie do tego czyszczenia, bo wydawało mi się, że największe plamy i tak będą widoczne.

Niestety nie miałam w planach pokazywać Wam czyszczenia butów, więc nie zrobiłam zdjęć. Jedynie jedno, które miało na celu zapamiętanie jak były włożone sznurówki – za bardzo się do niego nie przyłożyłam 🙂 Zdjęcie bez obróbki i z obróbką żebyście dobrze mogli zauważyć brudną siateczkę na przodzie Air Maxów.


Jeżeli jesteś na Instagramie to zapraszam do siebie – @monika.milky

Jak czyścić Air Maxy

A to zdjęcie po wyczyszczeniu butów, myślę, że efekt jest widoczny i od razu mam chęć je założyć 🙂

Jak czyścić Air Maxy
Macie jakieś buty które sprawiają Wam trudność w czyszczeniu? Jakie macie sposoby na czyszczenie butów?

Jeżeli spodobał Ci się wpis to będzie mi miło jeżeli:

2 komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *