Lifestyle

Jak dostać się do programu Koło Fortuny w TVP?

Programy rozrywkowe w telewizji często przyciągają wielu oglądających, ale także tych którzy mają chęć w nich wystąpić. Po 8 latach na ekrany stacji TVP powrócił popularny w tamtych czasach teleturniej Koło Fortuny. Nowy format początkowo prowadzony przez Rafała Brzozowskiego, aktualnie przez Norbiego wraz z Izabellą Krzan zachęcił osobę z naszej rodziny do wzięcia w nim udziału. Osobiście nie towarzyszyłam przy castingu a potem nagraniach, więc nie ja będę pisać dzisiejszy post a moja druga połówka 🙂 Jak dostać się do programu Koło Fortuny i jak wygląda casting? Czytajcie dalej!

Zgłoszenie do programu

Zgłoszenie do programu Koło Fortuny polega na wysłaniu krótkiego maila o tym, że chcielibyśmy wziąć udział w teleturnieju (kolofortuny@tvp.pl). Następnie pozostaje nam oczekiwanie na kontakt od produkcji Koła Fortuny i może to potrwać nawet kilka miesięcy, bo zgłoszeń jest po prostu dużo. Otrzymujecie na maila formularz zgłoszeniowy, gdzie wypełniacie podstawowe dane jak imię, nazwisko, zawód i wykształcenie oraz jakie jest wasze hobby. Po odesłaniu formularza po dość krótkim czasie, około miesiąca (przynajmniej tak było w naszym przypadku) dzwonią osoby z produkcji i informują o castingu.

Koło Fortuny

Jeżeli jesteś na Instagramie to zapraszam do siebie – @monika.milky

Casting

Podczas rozmowy telefonicznej dowiecie się o terminie, godzinie i miejscu odbywania się castingu. W naszym przypadku od telefonu z Koła Fortuny do wyjazdu do Warszawy, gdzie odbywało się przesłuchanie, było około 10 dni więc całkiem szybki termin. Na przesłuchaniu pojawiło się około 40 osób w różnym wieku. Na samy początku zaznaczono, że często bywa tak, że wszystkie osoby z grupy dostają się do programu, a czasem żadna.

Pierwszym etapem był test z 20 zdaniami do uzupełnienia. Macie przed sobą, tak jak w programie, kilka literek i musicie odgadnąć przysłowie, tekst piosenki czy rzecz. Test był dość trudny i ciężko było odgadnąć większość haseł. Kolejny etap to rozmowa z produkcją przed kamerą. Zadawali kilka pytań co robimy w życiu, jakie mamy zainteresowania. Było to sprawdzenie jak wyglądamy w kamerze oraz jak się zachowujemy. Całość etapu drugiego trwała może z 2-3 minuty. Całe przesłuchanie odbyło się bardzo szybko, około 1-2h maksymalnie w zależności, którzy jesteście w kolejności w etapie drugim. Po wszystkim mieliśmy okazję wejść do studia, zrobić sobie zdjęcia, zakręcić kołem czy zobaczyć auto, które jest do wygrania 🙂 Możecie zabrać ze sobą osoby towarzyszące i one także będą mogły z Wami przebywać i oglądać studio, podobnie jak na nagraniu. Wszystko odbywa się w bardzo miłej i luźnej atmosferze.

Koło Fortuny
Co potem?

Po powrocie do domu pozostaje jedynie czekać na telefon od produkcji Koła Fortuny czy dostaliśmy się do programu. Czas na kontakt z uczestnikami był przewidziany do 3 miesięcy, więc czekaliśmy. Co potem? Telefon i po raz kolejny wizyta w Warszawie, tym razem na nagraniu odcinka! Ale o tym wszystkim już w kolejnym poście 🙂

Braliście udział w jakiś programach rozrywkowych w telewizji? Jeżeli nie to chcielibyście wziąć w nich udział? Jeżeli macie jakieś pytania to piszcie!

Jeżeli spodobał Ci się wpis to będzie mi miło jeżeli:

40 komentarzy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *