Podróże

American Dream – podróż do USA/ Nowy Jork

Dla wielu osób wyjazd na wycieczkę do Stanów Zjednoczonych to jedno z większych marzeń – w moim przypadku również było to miejsce, które chciałam odwiedzić. Wyjazd stanowi spełnienie swojego American Dream, a Nowy Jork czy California do jego główne cele. Nie wiem czy wpływ na spełnienie swojego amerykańskiego snu mają filmy, odległość, czy myśl że tam jest po prostu tak pięknie, kolorowo i bogato 🙂 Sama wycieczka odbyła się już ponad 2 lata temu, najpierw odwiedziliśmy Nowy Jork, a potem Kalifornię.

1. Wiza i przygotowania

Podróż była zorganizowana przez biuro podróży (w Naszym przypadku R.pl, wycieczka USA– Oto Ameryka) na 13 dni. Oprócz zarezerwowania wycieczki ważne było otrzymanie wizy, bo bez niej niestety nie mamy możliwości wjazdu do USA. Sam proces załatwiania wizy turystycznej jest dość szybki. Najpierw składamy wniosek internetowo, opłacamy wizę (płaciłam 600 zł) i umawiamy się na wizytę do Ambasady. W moim przypadku jak i mojej rodziny czas oczekiwania był około tygodnia. Potem, podczas wizyty, możecie podejść całą rodziną do konsula i odpowiedzieć na kilka pytań. Głównie pytają się o cel podróży, na jaki okres lecicie oraz czym się zajmujecie. Rozmowa może odbywać się w języku angielskim, ale także polskim. Na koniec, po zaakceptowaniu wniosku, możecie cieszyć się wizą na 10 lat (jednorazowo przebywać w USA możecie maksymalnie 6 miesięcy). W przypadku wiz turystycznych większość osób otrzymuje je bez problemu. Po wszystkim wystarczy się spakować 🙂

2. Nowy Jork – Wielkie Jabłko

Samo miasto mnie zachwyciło. Nocleg mieliśmy na Manhattanie wśród wieżowców. Ogrom budynków, różnorodność kulturowa, pełno ludzi i tętniące życie wywołały u mnie same pozytywne emocje. Sam pobyt trwał 3 dni – tak wiem, że dość krótko, ale czekała na nas Kalifornia 🙂 Przez ten krótki okres czasu mogliśmy odwiedzić najważniejsze punkty na mapie miasta. Poniżej kilka z nich.

Nowy Jork - Manhattan
Empire State Building

Jeden z najwyższych budynków w NY na który warto się udać ponieważ sama panorama na całe miasto robi wrażenie.

Brooklyn Bridge

Jeden z najładniejszych mostów na których byłam niestety było też całkiem tłoczno.

Times Square

Miejsce tętniące życiem. Pełno bilbordów, świecących reklam i ludzi bez względu na porę dnia.

Ground Zero

Miejsce pamięci po wydarzeniach z 11 września. Jedyne co mogę napisać to, że cały obiekt robi ogromne wrażenie.

Statua Wolności

Jeden z najbardziej znanych obiektów na świecie. Znajduje się na Liberty Island. W łatwy sposób dostaniecie się tam promem (warto udać się z rana, bo turystów nie brakuje i kolejki na prom są dość długie w ciągu dnia). Oprócz tego możecie przy okazji zwiedzić Ellis Island z Muzeum Emigracji.

Na koniec kilka zdjęć z miejsc takich jak Rockefeller Center, Wall Street, Grand Central, China Town.

Nowy Jork - Rockefeller Center

3. Czas na Kalifornie!

Po kilku dniach pobytu udaliśmy się do Kalifornii. Podsumowując Nowy Jork na pewno zapadnie mi na długo w pamięci i póki co jest jednym z najciekawszych miast, które miałam okazję zobaczyć w USA. Zachodnie Stany w kolejnym poście!

Byliście w USA i spełniliście swój American Dream?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *