Parki narodowe USA które warto odwiedzić
Podróże

Parki Narodowe USA, które warto odwiedzić.

Kolejnym etapem podróży po odwiedzeniu Nowego Jorku oraz słonecznej Kalifornii, było udanie się w kierunku północnym do San Francisco. Po drodze mieliśmy okazję odwiedzić kilka Parków Narodowych oraz mniejszych miejscowości. Które Parki Narodowe w zachodniej części USA warto odwiedzić?

Parki narodowe USA które warto odwiedzić

Park Narodowy Grand Canion

Miejsce niesamowite i obowiązkowe do odwiedzenia. Będąc tam tylko jeden dzień niestety nie udało mi się nacieszyć tym miejscem. Jeżeli jedziecie tam na własną rękę to koniecznie odwiedźcie kilka punktów widokowych. Więcej zdjęć w poprzednim poście o USA.

Parki narodowe USA które warto odwiedzić

Park Narodowy Zion

Po parku kursują specjalne autobusy, które zatrzymują się na dziewięciu przystankach. Na jednym z nich wysiedliśmy i udaliśmy się na spacer, wzdłuż rzeki Virgin. Po powrocie autobusikiem na miejsce zbiórki, mieliśmy jeszcze trochę czasu aby udać się trochę wyżej w góry. Otaczały nas piękne formacje skalne, rzeka i roślinność. Muszę przyznać, że park robi ogromne wrażenie.

Park Narodowy Sekwoi

Miejsce trochę magiczne, dziewiczy las nie dotknięty ludzką ręką z potężnymi i ogromnymi drzewami.

Park Narodowy Yosemite

W tym Parku byliśmy dość krótko, a naszym celem było zobaczenie Yosemite Falls – kaskadowego wodospadu. Niestety w okresie, w którym tam byliśmy nie był on efektowny, spływało nim mało wody i myślę, że ten punkt wycieczki był zbędny w tym okresie. Podobno maj-czerwiec to termin, w którym najlepiej odwiedzić to miejsce.

Solvang

Przejazdem zawitaliśmy także do duńskiej wioski na spacer po „Małej Danii”.  Miasto architekturą, sklepami i potrawami przypomina europejskie miasto.

Trasa 17 Mile Drive

 Słynna prywatna trasa położona jest wzdłuż nabrzeża, pośród pól golfowych i bogatych rezydencji. Dodatkowo odwiedziliśmy plażę Pebble, na której mogliśmy obserwować foki.

Monterey

Kolejnym punktem na mapie było małe miasteczko Monterey, gdzie udaliśmy się na drewniane molo, które obudowane jest z obu stron sklepikami i restauracjami. Na brzegach zatoki mogliśmy oglądać foki i pelikany. Na molo można także spróbować lokalnego przysmaku jakim jest zupa Clam Chowder. Jest to gęsta zupa serowa z mięczaków, podawana najczęściej w chlebie, tak jak u nas żurek 🙂

Route 66

Trasa łącząca Los Angeles z Chicago. My byliśmy tam w jednym celu, zobaczyć i wypić kawę w typowej amerykańskiej knajpce. Wystrój, klimat i dolewka kawy typowo jak z filmów!

Parki Narodowe w USA, które warto odwiedzić? Wszystkie wymienione Wam polecam i jeżeli lubicie naturę to będziecie zachwyceni. Najmniej Park Yosemite, ale to może tylko dlatego, że trafiliśmy w złym terminie.

6 komentarzy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *