Saphir Hotel & Villas
Podróże

Saphir Hotel & Villas, czyli pierwsze wakacje w Turcji.

Powoli dobiega czas końca wakacji więc może czas na powrót i częstsze pojawianie się tutaj na blogu. Dzisiejszy temat typowo wakacyjny, a dokładniej Turcja i hotel w którym wypoczywaliśmy tydzień. W tym roku postanowiliśmy spędzić wakacje bardziej „budżetowo” i wykupić jakieś tańsze wakacje w all inclusive, tak aby nic więcej już nie dopłacać. Poprzedni rok był dla nas dość mocno uderzający po kieszeni ze względu na wykańczanie naszego mieszkania. Wybraliśmy zatem wyjazd do Turcji i hotelu Saphir Hotel & Villas. Czy polecam hotel i jak wygląda podróż do Turcji?

Lot do Turcji

W związku z trwająca nadal pandemią podróżowanie nie jest tak łatwe jak było wcześniej. Obostrzenia w krajach zmieniają się z dnia na dzień więc pewnie to co dziś pokrótce opiszę może się zmienić o 180 °. Pamiętajcie zatem, aby zawsze wejść na stronę gov (https://www.gov.pl/web/dyplomacja/informacje-dla-podrozujacych) gdzie znajdziecie wszystkie wymagane dokumenty oraz możliwości podróży do innego kraju. W przypadku Turcji aby móc lecieć na wakacje należy spełnić jeden z 3 kroków. Krótko mówiąc – być w pełni zaszczepionym, posiadać negatywny test antygenowym lub pcr lub posiadać status ozdrowieńca do 6 miesięcy od choroby. Pozostaje jeszcze posiadać aktualny paszport na okres 6 miesięcy w przód i wszystko.

No może nie tak wszystko, bo niestety czeka na Was jeszcze wypełnianie innych dokumentów. Pewnie w zależności od linii lotniczej czy też organizatora wycieczki mogą wymagać ciut innych dokumentów. Natomiast jednym z ważniejszych jest posiadanie kodu QR który możecie wygenerować 72h przed przylotem do Turcji. Po wypełnieniu formularzu na stronie https://register.health.gov.tr/ na końcu pokazuje Wam się pdf więc albo zapisujemy go na telefonie albo po prostu drukujemy.

Kiedy posiadamy już wszystkie dokumenty – kierunek lotnisko

Na lotnisku sprawdzają wspomniane wcześniej kody QR. Linia lotnicza chciała od nas dodatkowo oświadczenie o zdrowiu oraz szczepienie, test lub status ozdrowieńca. Testy możecie wykonać na lotnisku tuż przed lotem. Wynik zazwyczaj dostajecie w 20 minut lub możecie go zrobić do 48h (antygenowy) od przylotu do Turcji. I to by było na tyle jeżeli chodzi o sprawy lotniskowe. Czeka Was jeszcze odprawa paszportowa i lądowanie w Turcji. Tutaj nie były sprawdzane żadne dokumenty oprócz paszportów. Po otrzymaniu pieczątki możecie kierować się do Waszego hotelu.

Saphir Hotel & Villas

Saphir Hotel & Villas to hotel 4* (aktualnie już 5*) z odnowionymi pokojami i klimatyzacją. Na terenie są 2 zewnętrzne baseny, dostęp do morza z pomostem, zjeżdżalnie i całodzienny program rozrywkowy – gry i zabawy w basenie, zumba, gra w piłkę czy siatkę, dart i wieczorne występy. Pokoje są codziennie sprzątane. Cały dzień macie dostęp do napoi oraz przekąsek oraz 3 główne przedziały godzinowe na śniadanie, lunch i kolację.

Zdjęcia z saphirhotels.com

Otoczenie hotelu jest piękne. Jest ogród z przeróżną roślinnością i palmami, plaża jest piaszczysta choć idąc kawałek dalej w wodzie pojawiają się małe kamienie. Większość osób wchodziła bez butów do wody, ale ja polecam mimo wszystko zabrać. Dosłownie kawałek od wejścia do wody robi się dość głęboko więc należy także o tym pamiętać.

Więcej zdjęć znajdziecie na stronie internetowej hotelu, bo ja telefon przez większość czasu miałam głęboko schowany 🙂

Atrakcje Saphir Hotel & Villas

W hotelu macie także dostępnego fryzjera, fotografów i kafejkę internetowa z możliwością wykupienia żetonów do gry w strefie zabawowej – cymbergaje, bilard, czy rzuty do kosza. Jest także strefa spa gdzie możecie skorzystać ze znanego w Turcji hamamu, ale o tym będzie oddzielny post. Oprócz wspomnianych zjeżdżalni przy basenie jest także zjeżdżalnia z pomostu do morza. Codziennie o 10 rano przy basenie przedstawiany jest program rozrywkowy oraz który z animatorów będzie prowadził daną aktywność. Po wieczornych występach czeka na Was jeszcze dyskoteka. Jeżeli będzie dla Was za „mała” i chcielibyście się dłużej pobawić to zaraz przy hotelu znajduje się duży club Summer Garden.

Większość gości hotelowych to głównie Rosjanie, ale także goście z Litwy, Turcji, Niemieci czy Ukrainy. Spotkacie tu głównie rodziny z dziećmi, ale pary także się tutaj odnajdą. Hotel jest bardzo dobrze położony pod względem zakupów „tureckich podróbek”. Przechodząc na drugą stronę ulicy czeka na Was centrum handlowe oraz bazar na którym znajdziecie wszystko. Połowa gości hotelowych po kilku dniach okazała się bogatymi ludźmi ubranymi od stóp do głów w markach Tommy Hilfiger i Calvin Klein :). Znajdziecie także pełno pamiątek, herbat, przypraw czy ręczników i pościeli. 

Czy są jakieś minusy w Saphir Hotel & Villas?

Hotel na pewno jest godny polecenia choć są małe minusy. Jako osoba dość wybredna w kwestii jedzenia to niestety nie miałam zbyt dużego wyboru. Można powiedzieć, że śniadania non stop te same, obiady i kolacje zawsze na podobnej zasadzie. Zawsze coś z grilla, warzywa smażone na głębokim oleju, sałatki i ich specyficzne desery. Może to nie do końca moje smaki, wolę jednak bardziej europejskie dania i dlatego nie byłam w tej kwestii usatysfakcjonowana, ale głodna na pewno nie chodziłam. Tego minusa akurat mocno pod uwagę bym nie brała, bo większość osób była bardzo zadowolona z jedzenia i im smakowało.

Kolejnym minusem, ale też nie dla wszystkich może być brak Internetu w wielu miejscach. W sumie jest tylko w lobby hotelowym. Brak Internetu spowodował mały detoks od telefonu co poskutkowało bardzo małą ilością zdjęć, co widać we wpisie! W sumie to i dobrze, dzięki temu człowiek bardziej odpoczął i nie miał ciągle przed oczami telefonu.

Ostatnim minusem okazać się może także daleki dojazd z lotniska w Antalyi. Dojazd autobusem zajmuje około 2 h w zależności od warunków drogowych i hotelów które po drodze możecie „odwiedzić” rozwożąc lub odbierając innych podróżujących.

Obostrzenia w hotelu

W hotelu zarówno na zewnątrz jak i wewnątrz nie było wymogu noszenia maseczek, natomiast obsługa hotelowa miała je założone. Jedzenie wydawane było poprzez pracowników zatem typowy bufet nie istniał. Należało podejść do stoiska np z grillowanym mięsem i wskazać co chcemy i ile, a obsługa nam to nakładała.

Powrót do Polski i kwarantanna.

Aby uniknąć kwarantanny po powrocie z Turcji i spędzenie w zamknięciu 10 dni należy wykonać po przylocie do 48 h test, którego wynik powinien być negatywny. Z testu zwolnione są osoby w pełni zaszczepione, których kwarantanna nie obowiązuje. Test można wykonać od razu po przylocie, gdzie na lotniskach czekają na Was punkty testowe lub udać się do jakiegoś innego laboratorium w Waszym mieście. Test na lotniskach kosztuje średnio od 160 do 200 zł.

Ogólna ocena Saphir Hotel & Villas

Saphir Hotel & Villas mogę polecić z czystym sumieniem. Nie bójcie się tych 4*, bo właśnie niedawno hotel uzyskał miano 5*. Brak internetu pozwoli Wam na błogi odpoczynek, a zawsze można wykupić kartę z internetem. Jedzenie na pewno dla większości będzie genialne, a dla niejadków jak ja zawsze coś się znajdzie i głodni na pewno nie będziecie. Świetna grupa animatorów niejednokrotnie skusi Was do gimnastyki wodnej, zagrania w water polo czy porzucaniu lotek w darta. Nawet raz udało mi się wygrać pierwsze miejsce i otrzymać złoty medal :). Wieczorem zawsze czeka na Was inny występ, zarówno z udziałem artystów, ale także gości hotelowych. Pisząc teraz ten post uśmiecham się na myśl o spędzonych tam wakacjach. Myślę, że mogłabym tam wrócić jeszcze na tydzień lub dwa :). Plaża, basen, aktywności, pogoda, palmy i błogi odpoczynek – to wszystko tam znajdziecie.

Muzyka: MIAMI, URL: https://icons8.com/music/

Jeżeli szukacie wczasów zorganizowanych w opcji all inclusive to mogę polecić Wam Saphir Hotel & Villas. My lecieliśmy z TUI i wycieczka za osobę kosztowała 3 tys. zł z Gdańska na 7 dni. Jeżeli chcielibyście dowiedzieć się więcej koniecznie piszcie!

Kto z Was był w Turcji? Jak wrażenia z pobytu w tym kraju?

2 komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *