Lifestyle,  Podróże

Świąteczny Jarmark w Gdańsku.

Gdzieś już na pewno wspominałam, że kiedyś chciałabym odwiedzić któreś z zagranicznych miast właśnie w okresie świątecznym i zobaczyć jeden z jarmarków świątecznych. W tym roku planów na zagraniczne wyjazdy już nie mieliśmy. Ze względu na bliskość zamieszkania postanowiliśmy odwiedzić Świąteczny Jarmark w Gdańsku. W tym roku zajął on 3. miejsce w konkursie na najpiękniejszy jarmark w Europie – zaraz po Budapeszcie i Wiedniu. W czwartek po południu ruszyliśmy, więc do Gdańska na krótki spacer.

Świąteczny Jarmark w Gdańsku

Każdego dnia na Jarmarku dostępne są stałe atrakcje oraz te cykliczne. Plan atrakcji znajdziecie na stronie internetowej jak i wszystkie najważniejsze informacje. My ze względu na pogodę byliśmy tam może z godzinkę i na spokojnie przeszliśmy wszystkie stoiska. Znajdziecie tam rękodzieło, słodkości, akcesoria tj. skarpety czy rękawiczki. W Wielkiej Zbrojowni znajdziecie pełno stanowisk z rękodziełem artystów. Oprócz tego możecie napić się grzańca i zjeść „górski” serek.

W przypadku atrakcji do wyboru jest świąteczna karuzela z konikami i światełkami, fotel mikołaja, świąteczna kula do zdjęć. Dodatkowo możecie wsiąść do magicznych sani Mikołaja, czyli symulatora lotu lub dać sobie całusa pod jemiołą. Ostatni element to adwentowa brama z kalendarzem, gdzie każdego dnia o godz. 17:00 otwierają się okienka. Wokół całego jarmarku jest pełno światełek i oświetlonych drzewek.

Po przejściu przez jarmark, udaliśmy się na krótki spacer ulicą Długą. Dotarliśmy do gdańskiej choinki przy Neptunie, a za mostem na Motławie znajdziecie „dźwig z prezentami” w świątecznym wydaniu.

Park Oliwski

Co roku Park Oliwski jest pięknie rozświetlony przez tysiące lampek. Byliśmy tam z 2-3 lata temu i przy okazji wizyty w Gdańsku chcieliśmy odwiedzić go jeszcze raz, a w szczególności słynną ścieżkę ze ścianami z lampek. Po krótkim spacerze okazało się, że niestety albo nastąpiła jakaś awaria albo ich po prostu nie włączyli. Może kolejnym razem się uda! 🙂

Jeżeli jesteście w okolicach Świąt w Trójmieście to polecam Wam Stare Miasto w Gdańsku gdzie znajdziecie Jarmark Świąteczny oraz Park Oliwski z piękną iluminacją światełek.

Byliście w tym roku na jakimś Jarmarku Bożonarodzeniowym?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *