Podróże

Włoska wyspa Sardynia – co warto zobaczyć!

W poprzednim poście dotyczącym Sardynii pokrótce opisałam Wam podstawowe informacje na temat wylotu na wyspę. Dzisiaj chciałabym Wam pokazać kilka miejsc, które warto zobaczyć i odwiedzić jeżeli będziecie w północnej części Sardynii. Sama północ może nie ma aż tak dużo miejsc do zwiedzania, głównie są to piękne plaże i miasteczka. Dodatkowo możecie odwiedzić wyspę La Maddalenę a nawet Korsykę.

Porto Cervo

Miasto położone na wybrzeżu Costa Smeralda, nastawione głównie na odwiedzających je bogatych turystów. Miasto stworzone przez znanych architektów, dopracowane w każdym najmniejszym szczególe. Turyści mogą korzystać z luksusowych butików, restauracji i pięciogwiazdkowych hoteli. W miasteczku jest także ekskluzywny jacht klub, gdzie wielu turystów udaje się tam, aby zobaczyć je w całej okazałości.

Baja Sardinia

Miejscowość znajdująca się niedaleko Porto Cervo. Miejsce znane z dyskotek, wieczornych koncertów i głównej plaży znajdującej się poniżej głównego placu Piazzetta.

Capo ferro

Pewnego popołudnia nie bardzo wiedzieliśmy gdzie możemy pojechać, żeby coś zobaczyć. Po szybkim wyklikaniu w smartphonie ciekawych miejsc natrafiłam na latarnie morską. Samą latarnię niełatwo było znaleźć po przyjeździe we wskazane miejsce przez GPS. Ostatecznie, po dłuższym spacerze, ledwo wydeptaną ścieżką, pomiędzy zaroślami i skałami, udało nam się dojść do latarni. Na koniec schodzi się dość stromymi, kamiennymi schodami. Może była jakaś łatwiejsza trasa, ale że już robiło się ciemno to nie chcieliśmy tracić czasu na szukanie lepszej drogi powrotu 🙂 Podsumowując, jest to piękne miejsce, a w szczególności podczas zachodu słońca.

Santa Teresa Gallura i Capo Testa

Miasteczko jest bardzo urokliwe, ale nie mieliśmy zbyt dużo czasu na jego zwiedzanie. Udaliśmy się w tamte strony w szczególności żeby pospacerować po Capo Testa, czyli najbardziej wysuniętym punkcie Sardynii. Tu zobaczymy granitowe formacje z przeróżnymi kształtami, dodatkowo w okolicy jest kilka zatoczek, w których turyści zażywają kąpieli morskich i słonecznych. Jeżeli macie w planach odwiedzić pobliską Korsykę i popularne miasto Bonifacio, to właśnie z Santa Teresa Gallura możecie wypłynąć promem.

Capo Testa na Sardynii

Capo D’orso

Miejsce na krótki spacer, gdzie możemy podziwiać skalne formacje przyjmujące przeróżne kształty. Przykładem jest Roccia dell’Orso, który przypomina wielkiego, kamiennego niedźwiedzia spoglądającego na Archipelag La Maddalena. Możecie go znaleźć niedaleko miejscowości Palau. Za parking i wejście zapłacicie kilka euro.

La Maddalena i Caprera

Jednego dnia wybraliśmy się na wyspę La Maddalenę i Caprerę promem z Palau. Rejsy są codziennie co pół godziny a może nawet częściej, dodatkowo mamy kilku przewoźników a ceny są podobne. Za osobę zapłacicie w dwie strony około 10 euro. Samo miasteczko bardzo urokliwe, z ciekawą architekturą. Po krótkim spacerze, wsiedliśmy w autobus i udaliśmy się na wyspę Caprera, a dokładnie na sam jej początek. Przeszliśmy się mostem łączącym obie wyspy i na koniec wróciliśmy do centrum La Maddaleny.

Rejs jachtem

W prawie każdym nadmorskim miasteczku możecie skorzystać z ofert mniejszych lub większych firm i wypłynąć w rejs jachtem. My płaciliśmy około 50 euro za osobę, w cenie mieliśmy około 8h rejs, gdzie podpływaliśmy do 3 plaż i mogliśmy się kąpać w pięknej, turkusowej wodzie, czystej jak w basenie. W między czasie podany był obiad i przystawka.

Nurkowanie na Sardynii

Plażowanie

Codziennie mieliśmy okazję odwiedzać inne plaże. Niestety w sierpniu jest sporo ludzi i nie można nacieszyć się plażowaniem. Mimo to czysta i ciepła woda sprzyjała codziennym kąpielom i oglądaniem rybek.

Sardynia jest w Waszych planach wyjazdowych, czy wolicie inne rejony na wypoczynek?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *