Podróże

Wycieczka rowerowa w Dolinie Chochołowskiej.

W czwartek rano nie mając konkretnie planów na ten dzień (w prognozie pogody zapowiadali burze i deszcz, w sumie jak codziennie :)) widząc piękne słońce postanowiliśmy zaplanować aktywnie czas. Ostatecznie wybrana została wycieczka rowerowa w Dolinie Chochołowskiej.

Wejście i cena do Doliny Chochołowskiej

Wejście do doliny oddalone jest od Zakopanego o około 10 km, a czas dojazdu autem to około 15 min. Po dotarciu na parking, a w tej okolicy macie ich całkiem sporo, wypożyczyliśmy 2 górskie rowery i udaliśmy się w kierunku doliny. Koszt wypożyczenia roweru w naszym przypadku to 12 zł za godzinę (parking + rower) i maksymalny koszt to 50zł. Naszą wypożyczalnie znajdziecie TU. Za wejście na teren doliny trzeba dodatkowo zapłacić 12 zł za osobę z rowerem.

Wycieczka rowerowa w Dolinie Chochołowskiej

Część trasy to asfalt gdzie jest całkiem równo i nie ma dużych przewyższeń. Pozostała część trasy jest kamienista, ale rowerem na spokojnie można jechać. Są momenty kiedy jest dość mocno pod górkę. Część osób bardziej wytrzymałych jechała rowerem, a część ta jak ja prowadziła rower. Niestety w tamtym okresie miałam mały problem z kolanami więc wolałam ich nie przeciążać. Trasa prowadzi wzdłuż potoku, więc towarzyszyć Wam będzie szum wody i piękne widoki na góry, lasy i skały. Na końcu jest schronisko oraz polana Chochołowska, która w szczególności wiosną robi piękne wrażenie ze względu na krokusy. Nam towarzyszyło lekkie słońce więc chwila odpoczynku na trawie upłynęła nam w błogim miejscu.

wycieczka rowerowa w Dolinie Chochołowskiej
Czas przejazdu

Całość trasy rowerem, czasem prowadzenia rowerem i kilka momentów na zdjęcia zajęła nam około 1-1,5h. Trasa z powrotem to tylko 30 min bez zatrzymywania się, nam zajęło około 45 minut, bo oczywiście musieliśmy zatrzymać się na kilka zdjęć. Trasa nie jest ciężka, da się trochę zmęczyć, ale spokojnie górscy amatorzy tacy jak my bez problemu sobie poradzą. W drodze powrotnej jedyne co Wam potrzebne to hamulce 😉

Czy warto?

Jeżeli nie macie dokładnie rozplanowanego wyjazdu do Zakopanego to koniecznie odwiedźcie Dolinę Chochołowską. Możecie wybrać się zarówno na spacer jak i rower, każda aktywność będzie dobra. Ten wypoczynek będzie idealny żeby zrobić sobie dzień przerwy między wspinaczkami w wysokie góry.

Byliście w Dolinie Chochołowskiej? A może zdecydowaliście się na Dolinę Kościeliską? Jak wrażenia?

Jeżeli szukacie innych aktywności w okolicach Zakopanego to sprawdźcie poprzednie wpisy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *