Serial i film

Co obejrzeć na HBO GO – kilka propozycji na ten miesiąc (#6)

W ostatnim czasie w sieci głośno zrobiło się o serialu Czarnobyl. Miejscem gdzie można go obejrzeć jest platforma HBO GO, gdzie macie dostęp do wielu seriali i filmów. Do tej pory my korzystaliśmy jedynie z Netflixa (polecane seriale i filmy z tej platformy możecie znaleźć tutaj). Bardzo chcieliśmy zobaczyć ten serial więc skorzystaliśmy póki co z darmowego miesiąca subskrypcji na tej platformie. Po miesiącu, każdy kolejny miesiąc kosztuje 19.90 zł. Czy przedłużymy jeszcze nie wiemy. Na pewno jest sporo pozycji, które chcielibyśmy zobaczyć więc pewnie nie raz jeszcze tam zajrzymy. A więc co polecam obejrzeć na HBO GO? Przed Wami dwa seriale i dwa filmy, które mniej lub bardziej Wam polecam.

Czarnobyl

Serial ma bardzo wysokie opinie zarówno na portalach polskich i zagranicznych. Nie jest to dokument więc nie możemy się doszukiwać idealnego odwzorowania tego co się wydarzyło. Nigdy wcześniej nie interesowałam się zbyt mocno tą historią. Wiedziałam, że był wybuch, że miało to wpływ na ewakuację ludzi, na śmierć wielu osób i to, że w Polsce dzieci piły płyn Lugola, np mój brat. Nie wiedziałam też do końca co było przyczyną i jaki to miało potem wpływ na ludzi czy tereny na których było promieniowanie.

Co obejrzeć na HBO GO Czarnobyl

Serial był momentami przerażający, czasem denerwujący – dlaczego Ci ludzie którzy tam pracowali byli tak „głupi”, że do tego doprowadzili, w wielu momentach smutny. Historia pokazana w 6 odcinkach Czarnobyla była wciągająca i pozostawiająca uczucie napięcia i przerażenia. Mimo, ze zna się historię tych wydarzeń, to jednak serial porusza nasze wnętrze i nie jest obojętny. Świetna produkcja HBO przedstawiająca ludzi, którzy poświęcali swoje życie, aby ratować Europę. Jeżeli jeszcze nie oglądaliście, to koniecznie zobaczcie! Na prawdę warto.

Westworld

Mając już wykupioną subskrypcje na HBO GO postanowiliśmy obejrzeć drugi sezon serialu Westworld. Pierwszą część obejrzeliśmy około 2 lat temu i bardzo nam się spodobała. Fajny klimat, ciekawa fabuła, wirtualny świat – park rozrywki z żyjącymi tam „hostami” gdzie można spełnić swoje fantazje. Całość wciągnęła mnie mocno i wyczekiwałam drugiego sezonu.

Co obejrzeć na HBO GO

Drugi sezon niestety okazał się totalną klapą jak dla mnie. Po 10 minutach każdego odcinka zaczynało mi się nudzić, historia bez wyrazu, nie do końca wiedziałam co się dzieje i jaki to ma skutek w dalszej części oglądania. Pierwszy sezon w ocenie 8 a nawet 9 na 10, natomiast drugi – nawet nie będę oceniać. Polecam Wam jedynie pierwszy sezon, gdybym miała możliwość to nie oglądałabym drugiej części i nie psuła sobie całego obrazu serialu.

Krzysiu, gdzie jesteś?

Teraz czas na filmy. W długi weekend czerwcowy nie do końca wiedzieliśmy co obejrzeć, nowego serialu nie chcieliśmy za bardzo rozpoczynać. Padło więc na pierwszy, krótki film na HBO. Kiedyś uwielbiałam Kubusia Puchatka i miło było wrócić do lat dzieciństwa.

Co obejrzeć na HBO GO

Historia opowiada o dorosłym już Krzysiu i jego przyjaciołach ze Stumilowego Lasu. Dorosły Krzyś mieszka w Londynie i większość czasu spędza w pracy nie mając czasu dla rodziny. Z pomocą ruszają Kubuś Puchatek i przyjaciele, którzy przypominają co w życiu jest najważniejsze. Lekka propozycja, która przenosi nas w beztroskie lata młodości. Dialogi Kubusia Puchatka, powrót do przeszłości i łezka w oku – to całość tworzy ten film. Krzysiu, gdzie jesteś? pewnie skierowany jest głównie do dzieci, ale jako dorośli także możecie go obejrzeć! 🙂

Venom

Ostatnia już propozycja, także filmowa. Jak przystało na fanów Marvela, padło na kolejny film od Marvel Studio. Pierwszym zaskoczeniem była długość filmu, patrząc na Filmweb oczekiwaliśmy prawie 2 godzin rozrywki a film skończył się po niecałej 1,5h. Po zapowiedziach i zwiastunach koniecznie chcieliśmy go zobaczyć. Czy przypadł Nam do gustu? Myślę, że średnio, historia mnie nie porwała, mam odczucie, że czegoś mi brakowało, wycięte sceny, film po prostu przeciętny. Jak przystało na Marvela, jest superbohater, są sceny z gagami i pewna dawka akcji, ale nie jest to film wysokiej rangi.

Co obejrzeć na HBO GO

Venom to obcy symbiont wchodzący w ciało i osobowość Eddiego Brocka. Ten otrzymuje supermoce i zdolność robienia wszystkiego, czego chce. Oboje starają się wpłynąć na siebie i przejąć kontrolę. Jaki będzie finał? Możecie przekonać się sami oglądając ten film, ale nie polecam Wam go w 100%.

Co warto obejrzeć na HBO GO? Na pewno na Waszej liście musi znaleźć się Czarnobyl. Warto także obejrzeć pierwszą serię Westworld. Przyjemnym i lekkim filmem będzie Krzysiu, gdzie jesteś? A co do Venoma to polecam pół na pół 🙂

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *