Serial i film

El Camino jako dalsze losy bohatera z Breaking Bad.

Myślę, że większość może znać serial Breaking Bad, albo przynajmniej o nim słyszał. Głównym bohaterem jest Walter White, nauczyciel chemii, który dowiaduje się o chorobie, a dokładniej raku. Postanawia zająć się produkcją metaamfetaminy razem z Jessem Pinkmanem. To właśnie o tym drugim bohaterze jest film El Camino produkcji Netflixa. W między czasie w serialu pojawia się także prawnik Saul Goodman, którego losy także możecie zobaczyć na ekranie Netflixa jako serial – Better Call Saul. Czy warto obejrzeć wszystkie produkcje? Sprawdźcie!

Breaking Bad

Serial liczący 5 sezonów, emitowany w latach 2008-2013. Muszę przyznać, że dość długo podchodziliśmy do oglądania Breaking Bad i chyba ze trzy razy zaczynaliśmy pierwsze odcinki, pierwszego sezonu. Po przełamaniu się i oglądaniu dalej historia wciągnęła nas i z chęcią oglądaliśmy dalsze losy bohaterów. Myślę, że pierwsze sezony oglądało mi się najlepiej, ostatni już mało kojarzę. Oczywiście serial oglądaliśmy jakiś czas temu, a większość z Was pewnie już go oglądała. Jeżeli nie to zachęcam Was do poznania tej historii, bo całkiem sporo się dzieje i serial dostarcza wiele emocji. Jako serial na Filmwebie plasuje się na 4 miejscu w rankingu top seriali z oceną 8,8!

A o czym opowiada serial? Jak już wspomniałam głównym bohaterem jest Walter White, który po diagnozie raka, postanawia zająć się produkcją metaamfetaminy, aby zapewnić byt swojej rodzinie po swojej śmierci. Pomocny okazuje się jego były uczeń Jesse Pinkman, który razem z Walterem wchodzą w świat narkotyków. Z ułożonego nauczyciela chemii, wiodącego normalne życie, White przekształca się w „guru” narkotykowego świata, produkując najlepszą metaamfetaminę. Jak zakończy się jego historia i co osiągnie? Obejrzyjcie koniecznie!

el camino
El Camino

Jesse Pinkman – to właśnie o tym drugim bohaterze serialu Breaking Bad jest film El Camino produkcji Netflixa. Można powiedzieć, że jest kontynuacją serialu, bo fabuła toczy się po ostatniej akcji w serialu. Na film trafiliśmy przypadkiem, nawet nie wiedzieliśmy, że taki ma powstać. Po chętnie obejrzanych wszystkich sezonach serialu, postanowiliśmy obejrzeć i film.

el camino

Na początku przed filmem możecie obejrzeć, krótkie 3 minutowe powtórzenie kilku scen z serialu, a następnie czeka na Was około dwugodzinny film. El Camino to zamknięcie historii wspomnianego wcześniej Pinkmana i jak potoczył się jego los po ucieczce z miejsca końcowej strzelaniny w serialu. W między czasie jest kilka retrospekcji nawiązujących do wcześniejszych wydarzeń. Czy warto poświecić mu czas? Tu mam mieszane uczucia. Fajnie, że jest i w wolny dzień można go obejrzeć. Gdyby jednak go nie było to dużo byśmy nie stracili.

Better Call Saul

Kolejna produkcja Netflixa, która nawiązuje do serialu Brekaing Bad. Głównym bohaterem jest Saul Goodman, którego mogliśmy oglądać już przy boku Waltera White’a. Saul jest prawnikiem, który działa na pograniczu prawa i często je nagina. Początkowo nie ma mowy o działaniu z światem przestępczym i narkotykowym, dopiero w dalszych częściach można dostrzec jak doszedł do swojego własnego imperium, które oglądamy w Breaking Bad. Saul pragnie dorównać swojemu bratu Chuckowi i wejść na lokalną scenę i pławić się w chwale. Mimo nawiązań do serialu z Walterem, Better Call Saul stanowi oddzielną i dobrze poprowadzoną historię.

Oglądaliście Breaking Bad, El Camino lub Better Call Saul? Jak wasze wrażenia?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *