Serial i film

Netflix, seriale i film – czyli co oglądaliśmy na ekranie w kwietniu (#3)

Od czasu zakupu konta na Netflix, jest to jedyne miejsce gdzie oglądamy seriale czy filmy, a wszystkie kanały telewizyjne odeszły w zapomnienie. Kolejny miesiąc za nami (poprzedni tu), a więc czas na podsumowanie tego co oglądaliśmy w kwietniu. Za nami dwa seriale, z czego jeden w szczególności nam się spodobał – The Punisher, drugi bardziej lekki, z humorem – Sex Education. Dodatkowo obejrzeliśmy film – O chłopcu, który ujarzmił wiatr.

netflix

The Punisher – Marvel

Co to były za 2 sezony! Pełno akcji, tona przemocy, brutalności i pełno krwi. Czasem miałam ochotę się odwrócić i nie patrzeć, a kamera nigdy się nie odwracała od rzezi z udziałem głównego bohatera. Gra aktorska Punishera, przez Jona Bernthala – mistrzowska, pozostali aktorzy także świetnie się spisali.

Serial opowiada o Franku Castle, znanym jako Punisher, który na swoich oczach traci rodzinę. Po śmierci swojej rodziny planuje zemstę. Czy mu się uda? Czy zazna spokoju jeżeli zabije ludzi winnych zabójstwa jego rodziny? Przekonajcie się i obejrzyjcie sami. Dwa sezony, prawdopodobnie więcej już nie będzie, po około 50 minut każdy, dające dużą dawkę akcji i brutalności.

netflix

Sex Education

Głównym bohaterem jest Otis, syn terapeutki seksualnej, który wychowywany jest tylko przez matkę, po rozwodzie swoich rodziców. Jako osoba niedoświadczona w życiu erotycznym oraz własną fobią w tych sprawach, staje się seksuologiem we własnej szkole.

Serial Netflix, który jest lekki, przyjemny i z humorem. Porusza tematy seksualne, ale także związane z tolerancją. Dużym plusem są bohaterowie, nie tylko główna postać Otisa, ale także postacie drugo i trzecioplanowe. Póki co serial ma tylko jeden sezon i 8 odcinków. Nie czekam na kolejny sezon z niecierpliwością, ale jak się pojawi to z chęcią do niego wrócę.

netflix

O chłopcu, który ujarzmił wiatr

Film zabiera nas do Afryki, pokazując życie, kulturę i zwyczaje społeczności kraju Malawi. Młody chłopak zaczyna naukę w szkole, jednak szybko musi zderzyć się z rzeczywistością. Jego rodzina nie ma pieniędzy na dalszą edukację, a dodatkowo potrzeba rąk do pracy w polu. Z kolejnymi minutami pokazywana jest coraz większa susza, bieda i głód ludzi. William – główny bohater, samouk postanawia pomóc rodzinie budując konstrukcję do wytwarzania energii wiatrowej.

Najbardziej uderzającym elementem w filmie jest to, że te wydarzenia miały miejsce nie tak dawno temu. W filmie mowa jest o ataku na World Trade Center, wiec mówimy tu o kilku latach wstecz. Przedstawiona sytuacja ma miejsce zapewne jeszcze w wielu miejscach na ziemi i jest codziennością milionów osób. William wykorzystał jedynie wiedzę, która jest znana już od dawna w rozwiniętych krajach.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *