Serial i film

Peaky Blinders – serial, który powinniście obejrzeć na Netflix

Poprzednie propozycje filmów czy seriali, które oglądaliśmy i możemy Wam polecić bardziej lub mniej znajdują się tu: KLIK. Znajdziecie tam też książki, które przeczytałam w ostatnich miesiącach. Dziś propozycje serialowe – szczególności jeden wciągnął mnie na maksa. Peaky Blinders to serial, który powiniście obejrzeć na Netflix.

Peaky Blinders serial na Netflix

Peaky Blinders

Muszę przyznać, że podchodziłam do tego serialu sceptycznie ze względu na jego osadzenie w latach tuż po zakończeniu I wojny światowej. Nie przepadam za oglądaniem produkcji stylizowanej na „starą”, raczej idę w nowoczesność. Zawsze pierwsze trzy odcinki przesądzą o tym czy oglądamy dalej czy nie. Serial, jego fabuła, aktorzy – w szczególności Cillian Murphy (fantastyczny!), muzyka, zdjęcia tworzą niesamowitą historię. W szczególności 1 i 2 sezon wciąga z odcinka na odcinek. W 3 niestety się zawiodłam, zbyt dużo wątków, niejasności i dość ciężko się oglądało. Natomiast 4 sezon odkupił winy poprzedniego i znowu dał dużą dawkę emocji.

Serial opowiada o losach rodziny Shelbych – tytułowych Peaky Blinders z Thomasem Shelby na czele. Zarabiają na nielegalnych zakładach bukmacherskich, haraczach i handlu na czarnym rynku. Tommy ma jednak większe ambicje i pragnie wykroczyć z działaniami poza Birmingham. Scenografia przedstawia industrialną część Anglii z ciemnymi zaułkami, miejskimi pubami, dymem i brudem oraz charakterystycznym na tamte czasy ubiorem.

Peaky Blinders serial na Netflix

Co w tym serialu wciąga oprócz muzyki, zdjęć i klimatu przemysłowej Anglii? Mimo, że w każdym odcinku oglądamy ze strony Peaky Blinders przemoc, wyłudzenia, śmierć i chęć bycia kimś więcej to po prostu im kibicujemy.

Mogłabym się rozpisywać nad każdym elementem w tym serialu, ale więcej Wam nie zdradzę, koniecznie zobaczcie! A my czekamy na kolejny sezon.

Sense8

Serial opowiada o historii 8 osób z różnych stron świata, którzy są połączeni ze sobą mentalnie. Fabuła rozwija się bardzo powoli przez co czasem dane odcinki bardzo mi się ciągnęły i pewne sceny wydawały mi się niepotrzebne. Może to też jest urok tego serialu, że powolutku dowiadujemy się o każdym bohaterze i o jego historii. Jako połączeni mentalnie ludzie, mogą się „odwiedzać”, odczuwać to co druga osoba – smutek czy szczęście, wiedzą co myślą, wspierają się i pomagają sobie. Nigdy się nie spotkali, a dotykają ich sytuacje i problemy tych drugich. Całą grupą walczą z organizacją PBO, która ich ściga. Jaki jest jej cel i czemu to robią, to musicie już odkryć sami 🙂

Sense8 pokazuje dużą różnorodność. Połączone zostały ze sobą osoby całkiem różne, inny kolor skóry, inne wyznanie czy homoseksualne. Serial pokazuje tolerancje i wielu osobom może nie spodobać się, że inność seksualna w serialu jest czymś normalnym.

Podsumowując Peaky Blinders to serial który musicie obejrzeć na Netflix . Co do Sense8 to oczywiście także możecie zobaczyć, ale myślę że nie każdemu spodoba się fabuła. Możecie ocenić po kilku odcinkach czy Was przekonał czy nie.

Follow my blog with Bloglovin


Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *