Zdrowie i uroda

Aquasure H2, czyli oczyszczanie wodorowe naszej skóry – czy warto?

Nie wiem jak wygląda to u Was, ale ja jeszcze nigdy nie skorzystałam z jakichkolwiek zabiegów pielęgnacyjnych np. u kosmetyczki. Może wynika to z tego, że jestem jeszcze młoda i nie mam widocznych oznak starzenia się, czy nie borykam się z problemami skórnymi. Różnego typu zabiegi to często także duże koszty i aby efekt był widoczny systematyczne ich stosowanie. Udało mi się wygrać konkurs na zabieg Aquasure H2, czyli oczyszczenie wodorowe w roli głównej. Czy warto skorzystać z tego zabiegu?

Aquasure H2, czyli oczyszczanie wodorowe

Jest to innowacyjna metoda oczyszczania skóry poprzez użycie cząstek wodoru. Dzięki najmniejszej wielkości jako pierwiastek, wodór ma możliwość przenikania w głębokie struktury naszej skóry. Według producenta, aktywny wodór wprowadzany jest poprzez strumień wody dając efekt głębokiego oczyszczenia. Dodatkowe efekty wodoru to właściwości przeciwstarzeniowe oraz jest najsilniejszym antyoksydantem, który jest bardziej efektywny od witaminy C czy koenzymu Q10. Metoda ta pozwala działać wieloetapowo i oprócz samego głębokiego oczyszczenia, działa przeciwstarzeniowo i nawilżająco.

Jak wygląda zabieg Aquasure H2?

Zabieg Aquasure H2 składa się z kilku etapów.

  1. Hydropeeling – przy użyciu aktywnego wodoru wykonuje się go pod wysokim ciśnieniem. Usuwa martwe komórki naskórka oraz oczyszcza skórę na poziomie komórkowym. Wodór neutralizuje wolne rodniki tlenowe przez co hamuje procesy starzenia.
  2. Kwasy i złuszczenie naskórka – wprowadzanie wysokiej jakości serum wraz z kwasem mlekowym, glikolowymi i cytrynowym. Działania tego etapu to złuszczanie, wyrównanie kolorytu skóry i działania przeciwstarzeniowe.
  3. Aktywne oczyszczanie kwasami (strefa T) – zastosowanie kwasu salicylowego oczyszcza skórę, zamyka pory, działa matująco i niweluje świecenie się skóry.
  4. Witamina C i aloes + masaż – wtłaczanie w skórę składników odżywia, regeneruje i rozjaśnia. Po wtłoczeniu witaminy C i pozostałych składników, wykonywany jest masaż głowicą wysyłającą mikroprądy. Poprawia się mikrokrążenie krwi i zwiększa się napięcie oraz elastyczność skóry.
Moje odczucia podczas zabiegu

Cały zabieg trwał około godziny. Po oczyszczeniu twarzy z makijażu, wykonywane były kolejne etapy Aquasure H2. Oczyszczenie i wprowadzanie składników w skórę poprzez głowicę daje odczucie jakby ktoś odkurzał Wam twarz 🙂 W miejscu przykładania głowicy było odczucie chłodu i lekkiego ciągnięcia małego odkurzacza. Twarz jest przez większość zabiegu mokra, ale nie wyjdzie mocno zmoczone, po prostu kilka kropel może się pojawić.

Pierwszy etap trwał około 15 minut. Potem etap drugi na całą twarz, a trzeci tylko na strefę T. Po zastosowaniu kwasów z drugiego i trzeciego etapu, zostały one zmyte wodą, aby za długo nie były na twarzy. Ostatni elementem jest masaż głowicą i trwa około 15 minut, można go ustawić w skali 1-10. Podczas masażu można było odczuć jakby gdzieniegdzie wkuwały się małe igiełki. Najbardziej było to czuć na policzkach i czole. Na koniec po masażu został nałożony krem i wmasowany w skórę. Cały zabieg Aquasure H2 jest bezbolesny i bezinwazyjny.

Przeciwwskazania i przygotowanie do zabiegu

Przeciwwskazaniem może być ciąża (nie można wykonać wszystkich etapów), aktywny trądzik, choroby skóry czy opryszczka. Przed zabiegiem wypełniałam krótką ankietę gdzie potwierdzałam, że nie ma przeciwwskazań, nie choruję i nie przyjmuję na stałe leków. Dodatkowo w tym dniu miałam wypić około dwóch litrów wody, a innych wymogów nie było.

Efekt po Aquasure H2

Zaraz po samym zabiegu skóra może być zaczerwieniona. Dodatkowo mogą uaktywnić się niedoskonałości na skórze, jeżeli jakieś się tam „chowały”. Nie powinniśmy korzystać z basenu, sauny czy solarium zaraz po i nie przytulać się do zwierzaków. Mogłoby to spowodować podrażnienie i alergie. Efektem jest głęboko oczyszczona skóra, nawilżona i bardziej napięta. Zabiegi można wykonywać w kilku seriach i myślę, że wtedy efekt będzie mocno zauważalny. Po jednym zabiegu wiem, że skóra stała się lekko napięta i nawilżona.

Czy bym skorzystała z zabiegu za 200zł? Na tą chwilę myślę, że nie. Może gdybym była starsza albo moja skóra wymagała oczyszczenia to tak. Zabieg przyjemny więc jeżeli się nad nim zastawiacie to skorzystajcie.

Słyszeliście o tym zabiegu? Jak efekty?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *