Książki

Książka którą musicie przeczytać, czyli „Przyjdzie pogoda na miłość”.

Już jakiś czas nie było na blogu wpisów o nowościach książkowych, które przeczytałam. Ostatni czas zajmowały nam przygotowania do ślubu, remont w mieszkaniu i wiele innych spraw, więc czytanie odeszło na bok. Często mam tak, że mogę w ogóle nie czytać, nie jestem zainteresowana nowymi książkami. Inaczej jest jak już zacznę jakąś książkę, wtedy nie mogę się od niej oderwać i potrafię ją skończyć w ciągu dwóch, trzech dni. Dzisiaj propozycja przyjemnej książki, którą warto wyróżnić. „Przyjdzie pogoda na miłość” Wioletty Piaseckiej to książka, po którą warto sięgnąć. Mogę jeszcze zdradzić, że nie jest to przypadkowa pozycja, która znalazła się na mojej półce, bo napisała ją moja ciocia!

Ktoś z rodziny napisał książkę?

Muszę przyznać, że książkę osoby którą znasz, czyta się całkowicie inaczej niż każdą inną. Wiadomo, że jak weźmiemy do ręki popularną J.K. Rowling czy Remigiusza Mroza to mamy pewne oczekiwania, a tak mocno „rozsławione” książki czyta się zazwyczaj dobrze. W przypadku książki „Przyjdzie pogoda na miłość”, znam osobiście autorkę, wiem jaka jest przy rodzinie, znam jej podejście do życia. Czytanie jej książki wiążę się zatem, że od razu poznaje, że napisała to właśnie ona. Głównie dało się to zauważyć w dialogach i użytych słowach i zdrobnieniach. Wioletta to bardzo ciepła, rodzinna, otwarta i pełna energii kobieta co da się zauważyć czytając jej nową książkę.

Kolejnym aspektem potwierdzającym, że całkiem inaczej podchodziłam do tej książki było szukanie w bohaterach cech z naszej rodziny i bliskich. Nie ukrywam, że jak pojawiły się imiona Krystyna i Muszka od razu wiedziałam kim są oraz jakie są ich charaktery 🙂

Wioletta Piasecka

Wioletta Piasecka popularność zyskała rozpoczynając swoją karierę od książeczek dla dzieci. Napisała m.in. Karol Wojtyła zanim został papieżem, Andersen. W poszukiwaniu szczęście, Zagadki piłkarskie czy Cyganeczka. Autorka scenariuszy teatralnych i słuchowisk radiowych, prowadziła wiele spotkań autorskich jeżdżąc po całej Polsce i nie tylko. W końcu przyszedł czas na nowe wyzwanie i napisała pierwszą książkę skierowaną do dorosłych. „Przyjdzie pogoda na miłość” to debiut pisarski Wioletty, ale na pewno na tym się nie skończy. Mogę Wam zdradzić, że w jej głowie jest pełno nowych pomysłów, historii a nawet już tytułów jej nowych książek! Pozostaje nam tylko cierpliwie czekać. Czy powstanie kolejna część wspomnianej powieści?

Dodatkowo wspomnę o jej bardzo aktywnym profilu na FB gdzie prowadzi transmisje na żywo czytając fragmenty książek oraz rozmawiając z czytelnikami. Tam też możecie bliżej poznać jej życie jako autorki książek i śledzić dalsze losy.

Przyjdzie pogoda na miłość
Fabuła „Przyjdzie pogoda na miłość”

Książka „Przyjdzie pogoda na miłość” to historia trzech przyjaciółek – Joanny, Magdaleny i Zuzanny. Każda z nich ma inną historię, zupełnie różną od reszty. Każda przeżywa ciężkie chwile w swoim życiu, spotykają je różne nieszczęścia, ale wspierając się pokonują ciężki czas.

Joanna została porzucona przez chłopaka, który ożenił się dla pieniędzy z inną kobietą. Została nie tylko odtrącona przez byłego chłopaka, ale także przez własnego ojca. Nigdy nie poznała też matki nad czym bardzo ubolewa. Czy Joanna wyleczy się ze ślepej miłości do byłego, czy pogodzi się z własnym ojcem, a co najważniejsze odnajdzie swoją matkę? Czy znajdzie swoje miejsce na ziemi, nie będąc stale odtrącana?

Magdalena wraz ze swoim chłopakiem Karolem mieszkają u jej rodziców. Oprócz szczęśliwej nowiny w ich życiu jaką jest ciąża Magdy i zaręczyny pojawia się także ciężka choroba – rak piersi. Czy Magda będzie w stanie poświęcić swoje życie dla własnego dziecka i czy będzie walczyła także o własne życie? Czy jej przyszły mąż będzie ją wspierał w trudach choroby?

Zuzanna to ostatnia z przyjaciółek, która chce być modelką i zrobić wielką karierę. Kobieta z małego miasteczka dostaję dobrą ofertę pieniędzy i sławy w zamian za seks. Czy pójdzie tą drogą? Czy będąc sławna jej życie nabierze barw i już zawsze będzie cudowne?

Podsumowanie

Tego wszystkiego dowiecie się w powieści Wioletty Piaseckiej „Przyjdzie pogoda na miłość”. Czytając tą książkę przygotujcie się na wiele emocji zarówno tych pozytywnych, ale także negatywnych. Powieść czyta się przyjemnie, a napisana jest prosto i lekko. Autorka trzyma czytelnika w napięciu, zaskakując niejednokrotnie dalszym rozwojem danej historii. Myślę, że każdy z nas może odnaleźć się w tej książce i dostrzec, że po burzy zawsze wychodzi słońce. „Przyjdzie pogoda na miłość” koniecznie musi się znaleźć w Waszych rękach. Książkę możecie kupić w wersji papierowej w Empik lub w wersji na czytnik na legimi.pl

Przyjdzie pogoda na miłość
Kto z Was już czytał „Przyjdzie pogoda na miłość”? Jeżeli nie to koniecznie przeczytajcie tą książkę!

Ps. Poprzednie propozycje książkowe znajdziecie TU.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *