DIY

Pakowanie świątecznych prezentów DIY + etykietki do druku

Pakowanie świątecznych prezentów DIY + etykietki do druku. Zostały już niecałe dwa tygodnie do spotkania się w rodzinnym gronie podczas Świąt. U części pewnie choinka już stoi, ozdoby wiszą a światełka migają. Przyszła pora żeby miejsce pod choinką zapełniło się prezentami. U mnie wszystkie podarunki przysłał już Mikołaj i czas na ich spakowanie. Najprostszą wersją jest po prostu kupienie świątecznej torebki i wrzucenie wszystkich prezentów, ale jeśli macie chwilkę czasu to możecie pokusić się o własna wersję i sposób na pakowanie świątecznych prezentów DIY. Moje sposoby to użycie szarego papieru (w sumie jest w kolorze brązowym) i kilku dodatków, prezenty wyglądają minimalistycznie, ale wyróżniają się na tle tych wszystkich krzykliwych i kolorowych papierów, które znajdziecie w sklepach.

Szary papier i sznurek Bobbiny

Do pakowania prezentu potrzebny będzie Wam papier, taśma klejąca dwustronna i kawałek sznurka – w moim przypadku Bobbiny. W Internecie można znaleźć wiele sposobów na jego użycie przy tworzeniu pięknych ozdób, nie tylko na nasze świąteczne drzewko. Za pomocą kilku supełków i wiązań możecie stworzyć kształt choinki i przymocować ją do prezentu. Będzie to świetny pomysł, bo taki dodatek będzie stanowił ozdobę na kolejne święta dla osoby obdarowywanej. Sama stworzyłam ich kilkanaście i w tym roku ozdobią naszą choinkę. Jeżeli jednak chcielibyście dodać „coś” więcej to możecie dodać białe kropki lub gwiazdki na papierze przy użyciu farbki lub pisaka. Gotowe!

pakowanie świątecznych prezentów DIY
Szary papier i „żywe” dodatki

W tym przypadku będzie Wam potrzebny oczywiście papier i taśma klejąca, ale także kawałek sznurka, plastry suszonej pomarańczy, gałązka iglaka i piernik. Jeżeli pieczecie pierniczki na święta to zróbcie ich kilka więcej, tak aby pięknie ozdobione dołączyć do prezentu. Na sznurku możecie zamontować suszoną pomarańcz, wspomniany piernik, orzechy czy inne elementy kojarzące się ze świętami. Dodatkowo świeża gałązka iglaka i minimalistycznie zapakowany prezent gotowy.

Szary papier i koraliki

Ostatni motyw na pakowanie świątecznych prezentów DIY to użycie ozdobnej nitki oraz dodatków tj. gwiazdki czy koraliki. Po zapakowaniu prezentu w szary papier owijacie go nitką z zawleczonymi koralikami i przyklejonymi gwiazdkami z papieru.

Przezroczysta folia

Jeżeli macie prezenty, które same w sobie są ozdobą to warto to wykorzystać. W tym roku po raz kolejny bierzemy udział w akcji Podaruj Misia (pisałam o nich w poście o prezentach dla dzieci). Cała kwota z ich sprzedaży wspiera leczenie i rehabilitację dzieci w fundacji. Co roku moja mama kupuje jednego do domu więc kolekcja jest całkiem duża 🙂 Misia wystarczy zapakować w przezroczystą folię i zawiązać ozdobną wstążką.

Etykietki, bileciki DIY

Oprócz samych dodatków przy pakowaniu prezentów jak gałązki, pierniczki czy koraliki dołączamy także bileciki na których wpisujemy imiona osób do których powędruje prezent. W tym roku stworzyłam kilka pomysłów na takie bileciki i po ich wydrukowaniu dołączyłam do prezentów. Jeżeli któryś z nich przypadł Wam do gustu to poniżej macie dostępny link do ich pobrania. Wystarczy grubszy papier, kolorowa drukarka i gotowe.

Jak widzicie wystarczy naprawdę nie wiele aby stworzyć samemu pięknie zapakowany prezent. Szary papier znajdziecie za niewielkie pieniądze w sklepach papierniczych. Sznurek, koraliki czy piernik znajdzie się w każdym domu. Wystarczy chwila czasu a Wasze prezenty będą minimalistyczne, piękne i wyjątkowe.

Kto z Was pakuje prezenty w szary papier i ozdabia? Czy może stawiacie na gotowe kolorowe papiery i torebki?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *