Jaki powinien być krem z filtrem 30 do twarzy?

Wszyscy mamy świadomość, że ochrona przed promieniowaniem słonecznym jest konieczna. Stosowanie kremów z filtrem 30 do twarzy to inwestycja w dłuższy młody wygląd, ale także zabezpieczenie przed przebarwieniami, zmarszczkami czy utratą jędrności skóry. Kremy z filtrem 30 do twarzy powinny być stosowane nie tylko w miesiącach wakacyjnych(lipiec i sierpień) i nie tylko na plaży. Zdrowie skóry twarzy.

Kiedy stosować krem z filtrem 30 do twarzy?

Już wiemy, że skóra jest narażona na promieniowanie przez cały rok. Należy podkreślić, że promieniowanie UVA odpowiada za uszkodzenia DNA, a przenika także przez chmury. Z kolei rumień jest wywoływany przez promieniowanie UVB(które przenika w słoneczne dni). Z tego powodu o ochronę skóry należy dbać przez cały rok poprzez nakładanie kremów z filtrem 30 do twarzy. Krem z odpowiednim filtrem to podstawowe narzędzie walki z oznakami starzenia i powinno być wyborem już u osób po 20. roku życia.

Dlaczego warto stosować kremy z filtrem 30 do twarzy?

Kremy do twarzy z odpowiednim filtrem to jeden z najlepszych sposobów na pielęgnację twarzy i to nie tylko w trakcie letniego urlopu. Krem z filtrem zapewnia ochronę przed niekorzystnym działaniem promieni UVA i UVB. Te rodzaje promieniowania są odpowiedzialne za fotostarzenie cery oraz pojawienie się nieestetycznych przebarwień. Dodatkowo kontakt skóry z promieniami UVA i UVB prowadzi do utraty elastyczności skóry, jej odwodnienia oraz  pogorszenia się jej tekstury. Stosowanie kremów z filtrami to dłuższa młodość oraz konieczny element pielęgnacji przeciwko oznakom starzenia się.

Jaki wybrać krem z filtrem?

Wybierając odpowiedni kosmetyk dla siebie należy zdecydować się na właściwą formułę. W tym momencie na rynku kosmetyki zapewniają trzy podstawowe rodzaje ochrony przeciwsłonecznej:

  • filtry mineralne(inaczej fizyczne), które odbijają promienie słoneczne i najczęściej występują w postaci tlenku cynku i dwutlenku tytanu;
  • filtry chemiczne, których zadaniem jest pochłanianie szkodliwych dla skóry promieni;
  • filtry mieszane, czyli połączenie filtrów mineralnych i chemicznych.

Do twarzy najlepiej jest zakupić kosmetyk w formie kremu lub lekkiej emulsji. Na rynku produktów znajdują się też sztyfty i olejki. Najlepsze do nałożenia na wykonany makijaż będą natomiast mgiełki lub spreje z filtrami przeciwsłonecznymi. Przy zakupie kosmetyku warto zwrócić uwagę na wysokość SPF, który oznacza poziom ochrony produktu. Licząc na długotrwałe i skuteczne zabezpieczenie skóry należy wybierać kremy SPF 30 lub 50. Jednak należy pamiętać, że nawet takie produkty wymagają ponownej aplikacji na skórę po pewnym czasie. Wybierając produkt warto zwrócić uwagę na oznaczenie UVA(w kółku lub z plusami), które zapewnia też ochronę przed promieniami UVA.

Co jeszcze jest ważne przy wyborze kremu do twarzy z filtrem?

Wybierając krem z filtrem 30 do twarzy trzeba jeszcze dobrać produkt do rodzaju posiadanej cery. Obecnie na rynku dostępnych jest wiele kosmetyków dostosowanych do wymagań wszelkich rodzajów cery(trądzikowa, normalna, sucha, tłusta czy mieszana).

Jak stosować krem z filtrem 30 do twarzy?

Krem z filtrem powinien być używany, jako ostatni krok w porannej pielęgnacji skóry. Oznacza to aplikację po serum czy ulubionym kremie, a w przypadku nakładania makijażu trzeba odczekać przynajmniej 15-20 minut, aby SPF się wchłonął, zanim wykonamy makijaż. Krem do twarzy z filtrem to produkt, który powinien być stosowany codziennie, przez cały rok.  Jest to obowiązkowy produkt podczas przeprowadzanej kuracji z użyciem kwasów lub retinolu. Do aplikacji kremu z filtrem wystarczy metoda na dwa palce, która zakłada, że taka ilość produktu wystarczy na pokrycie twarzy, szyi i dekoltu. Oczywiście w ciągu dnia konieczna jest ponowna aplikacja kosmetyku, aby skutecznie chronił cerę. W przypadku spędzania czasu na słońcu ponowna aplikacja jest niezbędna co dwie godziny.