Lifestyle

5 gier planszowych do grania w towarzystwie.

Jak samopoczucie w Nowym Roku? Muszę przyznać, że trochę wypoczęłam, ale czas dalej goni jak gonił. Jeszcze nie dawno świętowaliśmy Nowy Rok a tu już prawie tydzień po nim. Dziś temat trochę rozrywkowy, bo chciałabym Wam pokazać kilka gier planszowych w które możecie grać zarówno z dziećmi jak i z dorosłymi. Pamiętam, że od dziecka lubiłam układać puzzle, grać w chińczyka, scrabble czy monopol. Nie obce też były mi gry na komputer, ale to już w późniejszym okresie. Chyba większość zna Sims’y, Minecraft czy Heroes’ów. Dziś kilka gier planszowych do wspólnego grania ze znajomymi czy rodzinką – część znanych, a część może mniej.

5 sekund

Całkiem świeża pozycja w naszej kolekcji gier planszowych. Graliśmy w nią na Sylwestra i muszę przyznać, że było mnóstwo śmiechu przy każdej odpowiedzi. Gra posiada planszę i oczywiście dążymy do tego, aby wygrać. My postanowiliśmy odpowiadać tylko na pytania i zmieścić się w czasie. Pytań jest aż 756 i każde wskazuje aby wymienić 3 rzeczy, umiejętności itp. Na odpowiedź mamy 5 sekund, gdzie czas odliczany jest przez specjalny czasomierz z kulkami i dźwiękiem. Pod presją czasu mówimy pierwsze lepsze słowa i czasem są one śmieszne, dziwaczne a czasem bardzo nieoczekiwane. Świetna gra i jeżeli lubicie w ogóle gry w towarzystwie, to warto żeby znalazła się na Waszej półce!
Ps. Akurat wylosowałam proste pytanie dla Was: Wymień 3 sposoby na relaks w domu – macie 5 sekund! 🙂

5 sekund
UNO

Prosta gra karciana do gry dla 2 do 10 osób. W talii macie do wyboru karty o czterech różnych kolorach i z cyframi od 0 do 9. Zasady są bardzo proste, wystarczy kłaść kolejną kartę w odpowiednim kolorze lub z tą samą cyfrą co poprzednia. Jest także kilka kart specjalnych, które na przykład odwracają kolejkę lub zmieniają kolor. Prosta i przyjemna gra dla każdego.

uno gier planszowych
Tajniacy

Gra zespołowa, która ma na celu uniknąć zabójcy. Opiera się na karcie klucz, którą posiada jeden z graczy w danej grupie. Oznaczone są pola, które należą do zabójcy, dwóch drużyn i niewinnych obserwatorów. Osoba z kluczem musi dać jednowyrazową wskazówkę, która jest połączona z liczebnikiem, określających ilość kryptonimów które drużyna musi wskazać (przykład: zwierzę 2 – oznacza, że powinniśmy wskazać 2 karty odnoszące się do zwierzęcia). Drużyna stara się odgadnąć, które słowa miał na myśli ich szef i je wskazać. Jeżeli wskażą odpowiednią kartę, grają dalej, jeżeli nie to kolejka idzie do drugiej drużyny. Może nie wydaje się zbyt prosto, ale po rozegraniu pierwszej tury wszystko staje się jasne. Tutaj też jest dużo śmiechu kiedy drużyna nie do końca zrozumie wskazówkę od swojego szefa. Trzeba mieć głowę na karku i dać idealną wskazówkę 🙂

 tajniacy gier planszowych
Dobble

Kolejna gra oparta na kartach. Do wyboru jest 55 kart które mają narysowane na sobie różne symbole. W puszcze z kartami znajdziecie opis 5 gier w które możecie zagrać. Tutaj liczy się szybkość, spostrzegawczość i refleks. A w skrócie? Znaleźć wspólny symbol przy dwóch kartach i dobrze się bawić 🙂

dobble gier planszowych
Zakazana Wyspa

W przypadku wszystkich poprzednich gier liczy się rywalizacja i dążenie do wygranej. Tutaj także walczymy o to żeby wygrać, ale wspólnie z innymi graczami. Razem staracie się uciec z tonącej wyspy. Najpierw musicie zdobyć cztery skarby ukryte w ruinach. Współpracując i dokonując wyboru z każdym krokiem wyspa tonie. Bardzo przyjemna i jedna z ulubionych gier w które gramy razem z drugą połówką, bo bez problemu możecie grać w dwie osoby. Opis do tego jak grać jest całkiem długi więc TUTAJ znajdziecie wszystkie informacje.

zakazna wyspa
gier planszowych

Wszystkie gry są godne polecenia i każda pozwoli spędzić miło i zabawnie wspólny czas. Polecam szczególnie dla większej ekipy 5 sekund – tutaj jest dużo śmiechu. Drugą grą jest Zakazana Wyspa, która jest inna bo nie rywalizujemy a współpracujemy.

Macie jakieś ulubione gry po które sięgacie podczas spotkań towarzyskich albo gracie z dziećmi?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *