Czym jest wykonanie rzęs metodą objętościową?

Każda kobieta marzy o długich i gęstych rzęsach, które przypominają wachlarz. Niestety nie każdy posiada tak piękne rzęsy, które zapewniają głębokie spojrzenie. Niemal każda kobieta przed wyjściem z domu podkreśla rzęsy maskarą. Dzięki gęstym i długim rzęsom optycznie powiększają się oczy. Dla uzyskania odpowiedniego efektu próbujemy najróżniejsze tusze do rzęs, używamy zalotki bądź decydujemy się na odpowiedni zabieg kosmetyczny.

Jaka istnieje metoda przedłużania rzęs?

Chętnie korzystamy z zabiegów kosmetycznych, które zapewniają naturalny efekt. Takiego efektu oczekujemy także od sztucznych rzęs, które pnie powinny wyglądać na doklejone. Dodatkowo sztuczne rzęsy nie powinny obciążać naturalnych rzęs oraz powodować ich późniejszego wypadania. Obecnie kosmetyka oferuje sposób na gęste i wydłużone rzęsy, przy której nie cierpią naturalne rzęsy. Takim sposobem jest metoda objętościowa, która jest wykonywana poprzez doklejanie kępek włosków. Do zagęszczenia wykorzystywany jest lekki materiał(np. z jedwabiu lub norki). Uzyskiwany efekt zagęszczenia nie obciąża naturalnych rzęs. W ramach metody objętościowej wyróżnia się takie sposoby jak:

 • 2D,
 • 3D,
 • extreme,
 • ultra light effect,
 • million lashes effect,
 • metodę piórkową.

Jeszcze przed wykonaniem zabiegu kosmetyczka dokonuje indywidualnego wyboru koloru, gęstości, długości i stopnia podkręcenia rzęs. Do przyczepienia kępek stosowany jest hipoalergiczny i przezroczysty klej. Wykonanie tego zabiegu zajmuje od dwóch do trzech godzin. Aby posiadać piękne rzęsy metoda objętościowa na czym polega warto wiedzieć. Ważne jest, że efekt zabiegu utrzymuje się na powiece do dwóch miesięcy i można stosować ją na górne i dolne rzęsy. Efektem zabiegu są lekkie, delikatne i naturalne rzęsy.

Jakie rzęsy są wykorzystywane do zabiegu?

Przy metodzie objętościowej stylistki stosują dwa rodzaje rzęs:

 • rzęsy silk, które są bardziej błyszczące, mniej elastyczne i delikatnie zwężane na końcach,
 • rzęsy mink  o bardziej matowym wyglądzie, które są mocniej zwężane na końcach i zapewniają bardziej naturalny efekt.

Metoda objętościowa jest zalecana posiadaczkom skromnych rzęs, które zwykle są w słabej kondycji. Różne sposoby wykonania metody objętościowej umożliwia dopasowanie efektu do indywidualnych potrzeb klientki. Metoda ta zapewnia piękne i zalotne rzęsy, które wyglądają bardzo naturalnie. Po zabiegu rysy twarzy nabierają wyrazistości, a spojrzenie jest promienne.

Terapia na ładne rzęsy. Co zyskujemy po wykonaniu rzęs metodą objętościową?

Rzęsy dzięki metodzie objętościowej nie wymagają już codziennego nakładania tuszu do rzęs, mniej czasu poświęcamy na makijaż, co jest także wygodne. Dodatkowo zawsze wyglądamy perfekcyjnie.

Jak jest wykonywany zabieg metodą objętościową?

W trakcie zabiegu do naturalnej rzęsy doklejanych jest kilka rzęs ułożonych w kępkę, co pozwala na indywidualne dozowanie gęstości rzęs oraz zapewnienie naturalnego wyglądu. Do zagęszczenia rzęs używany jest lekki materiał, który jest bezpieczny i nie obciąża rzęs.

Jak ściąga się rzęsy objętościowe?

Co najważniejsze prostota i naturalność obowiązuje również przy zdejmowaniu rzęs dodanych w zabiegu. Wystarczy sięgnąć po naturalne tłuszcze, które w delikatny sposób rozpuszczą klej, który został zastosowany w trakcie stylizacji. W tym celu można użyć oliwy z oliwek czy olejki kosmetyczne. Należy tylko zwrócić uwagę, aby produkt nie posiadał sztucznych dodatków mogących podrażnić delikatną okolicę oczu. Następnie wystarczy delikatnie nałożyć tłuszcz na rzęsy. Nie wolno rzęs pocierać czy wyczesywać. Wystarczy poczekać aż tłuszcz zadziała i rzęski zsuną się samoistnie.

Koszt wykonania rzęs metodą objętościową uzależniony jest od takich czynników jak:

 • wybrana metoda,
 • ilość użytych włosków
 • technika wykonania stylizacji.

Koszt tej metody rozpoczyna się od 150 złotych, a może sięgnąć 400-500zł.