Podróże

5 miejsc, które warto zobaczyć w San Francisco

Ostatni już wpis z serii wyjazdu do USA, poprzednie znajdziecie tu: Nowy Jork, Los Angeles i Las Vegas, Parki Narodowe. Tym razem miasto, które odwiedziliśmy jako ostatnie czyli San Francisco. Muszę przyznać, że jedno z ładniejszych miast w którym byliśmy podczas całej wycieczki posiadające swój urok i klimat. Podobało mi się na pewno bardziej niż w Los Angeles. Miasto położone na mocno zróżnicowanym terenie, gdzie pełno jest stromych ulic. Mimo, że był to krótki pobyt to udało nam się zobaczyć kilka miejsc, które warto zobaczyć w San Francisco.

5 miejsc które warto zobaczyć w San Francisco
Golden Gate Bridge

Nie ma co tu się dużo rozpisywać. Jeden z najbardziej słynnych mostów na świecie i znak rozpoznawczy San Francisco. Ogromny, majestatyczny, czerwony i we mgle. Muszę przyznać, że chyba jestem wielbicielką mostów, bo uwielbiam na nie patrzeć! Most nazywany jest także mostem samobójców, ponieważ wiele osób straciło życie skacząc z niego. Most możecie oglądać z kilku punktów widokowych. Jeżeli chcecie nim przejechać to należy opłacić przejazd.

5 miejsc które warto zobaczyć w San Francisco
Alamo Square

Miejsce z pięknymi wiktoriańskimi domami położonymi wokół parku Alamo Square. Zobaczycie tam znane domy z seriali i filmów – „Painted Ladies”

5 miejsc które warto zobaczyć w San Francisco
Lombard Street

Najbardziej kręta ulica na świecie Lombard Street, która stanowi kolejny punkt do zwiedzenia na mapie San Francisco. Ruch odbywa się tylko w jedną stronę, z możliwością zjazdu w dół. Po obu stronach znajdują się ścieżki, a raczej schody dla pieszych. Cała droga jest wykonana z kostki i jest pełno roślinności, co dodatkowo podkreśla jej krętość.

Kolejka linowa

Ręcznie sterowana kolejka linowa to kolejny punkt rozpoznawczy San Francisco i jedna z kilku atrakcji. Kolejką w przewadze jeżdżą turyści. Za kilka dolarów możecie przejechać się stromymi ulicami miasta siedząc zarówno w środku jak i na zewnątrz.

5 miejsc które warto zobaczyć w San Francisco
Fisherman’s Wharf i rejs po zatoce

Będąc w San Francisco warto wybrać się na rejs po zatoce, gdzie możecie obejrzeć Golden Gate Bridge i opłynąć Alcatraz, które także jest miejscem które przyciąga wielu turystów – my tam nie dotarliśmy. Aby udać się na rejs musicie udać się do dzielnicy Fisherman’s Wharf. Znajdziecie tam też pełno sklepików i restauracji.

5 miejsc które warto zobaczyć w San Francisco
Chcielibyście odwiedzić to miasto? Znajduje się na Waszej mapie podróży? Które z miejsc uważacie, że warto zobaczyć w San Francisco?

6 komentarzy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *