Jak wyleczyć trądzik w 2 tygodnie

Trądzik jest jednym z najczęstszych problemów, z którymi borykają się dziewczyny. Istnieje wiele czynników odpowiedzialnych za rozwój trądziku jak brud, zanieczyszczenia i nadmierne pocenie się.

Wiele z was będzie korzystać z produktów leczenia trądziku dostępnych na rynku, ale wynik będzie tymczasowy. Tak więc, nie ma sensu marnować pieniędzy na takie produkty.

Istnieją dwa rodzaje trądziku, który jest niezapalny i zapalny typ. Trądzik niezapalny zostanie wyleczony w ciągu 1 do 2 miesięcy przy użyciu odpowiednich środków domowych.

Oto kilka skutecznych domowych sposobów na wyleczenie trądziku w 2 tygodnie.

1. Zastosuj olej kokosowy

Olej kokosowy jest znany ze swoich właściwości leczniczych i może być stosowany w leczeniu wielu problemów skórnych, takich jak pryszcze, egzema i łuszczyca.

Zastosuj mieszaninę oleju kokosowego i miodu na dotkniętym obszarze i pozostaw na 30 minut. Umyj go letnią wodą.

2. Użyj octu jabłkowego

Ocet jabłkowy jest bogaty w witaminę C i pomaga zmniejszyć wygląd pryszczy.

Wymieszać równe ilości octu jabłkowego i wody i zastosować go na obszarze zagrożonym. Niech pozostanie przez 10 do 15 minut, a następnie spłukać.

3. Sok z cytryny

Sok z cytryny jest jednym z najlepszych domowych środków do leczenia trądziku. Jest to naturalny środek wybielający, i będzie wyeliminować pryszcze i zaskórniki.

Wymieszaj pół cytryny i 1 łyżkę miodu. Zastosuj go na dotkniętym obszarze i niech pozostanie przez 15 minut. Spłucz go letnią wodą.

4. Aloe Vera

Aloes jest naturalnym środkiem antybakteryjnym i pomoże oczyścić skórę.

Weź świeży aloes i pokrój go na kawałki. Następnie dodaj jedną łyżeczkę miodu i dobrze wymieszaj. Zastosuj go na dotkniętym obszarze i pozostaw na 15 minut.

5. Apple Cider Vinegar (ocet jabłkowy)

Ocet jabłkowy cydr jest jednym z najlepszych domowych środków do leczenia trądziku. Jest to naturalny środek wybielający, a także wyeliminuje pryszcze i zaskórniki.

Wymieszać równe ilości octu jabłkowego i wody i zastosować go na obszarze zagrożonym. Niech pozostanie przez 10 do 15 minut, a następnie spłukać.

6. Banan

Banan jest bogatym źródłem witaminy B i pomoże utrzymać zdrową skórę.

Przetnij banana na pół i nałóż go na dotknięty obszar.

7. Miód

Miód jest naturalnym środkiem antybakteryjnym i pomoże wyeliminować bakterie.

Wymieszać jedną łyżkę miodu i jedną łyżkę soku z cytryny i zastosować go na dotkniętym obszarze. Niech pozostanie przez 10 do 15 minut, a następnie spłukać.

8. Woda różana

Woda różana jest jednym z najbardziej skutecznych i łatwych środków domowych do leczenia trądziku. Jest to skuteczny naturalny środek wybielający, i będzie wyeliminować pryszcze i zaskórniki.

Wymieszaj wodę różaną i kilka kropli soku z cytryny. Nałóż ją na dotknięty obszar i pozostaw na 10 minut.